Hartmedicijn verpest mijn leven

Medisch Dossier 4 aug 2008 ,

Ik ben een 75-jarige vrouw bij wie tien jaar geleden de diagnose boezemfibrilleren werd gesteld (een abnormaal hartritme). Ik kreeg digoxine voorgeschreven. In die tijd deed ik nog aan sport en leidde ik een redelijk actief leven. Vijf jaar geleden bezocht ik een andere cardioloog die me aan een ECG en een stress-test onderwierp. Hij wilde dat ik met de digoxine stopte en schreef een recept voor van flecaïnide acetaat (Tambocor) – ’s ochtends 50 mg en ’s avonds 100 mg – in combinatie met 3,5 mg/dag warfarine (een bloedverdunner). Die problemen die ik nu heb, lijken vanaf dat moment te zijn begonnen. Mijn huid is heel droog en ik heb snel huiduitslag. Ik had een vreselijke schimmelinfectie aan mijn voeten en het duurde eindeloos voordat die verdwenen was. Mijn huid en zenuwen zijn uiterst gevoelig voor warmte en kou en zelfs voor aanraking. Ook krijg ik witte kringen rond mijn irissen; mijn haar is in slechte conditie en mijn hoofdhuid jeukt. Mijn gewrichten en spieren voelen zo pijnlijk dat zelfs de kortste wandeling me te veel is. Ik ben 25 kg aangekomen en het is me onmogelijk die gewichtstoename in de hand te houden, laat staan dat het me

Het volledige artikel lezen?

Als abonnee kunt u dit artikel gratis lezen door in te loggen op uw account. Nog geen abonnee? Sluit nu een abonnement af.

Log in Word Abonnee
Medisch Dossier

Medisch Dossier

Medisch Dossier is een kennisplatform over gezondheid. We bieden onafhankelijke en wetenschappelijk onderbouwde informatie over ziekten en...

Meer over Medisch Dossier >