Hoge bloeddruk

Medisch Dossier 18 aug 2008 , ,

Een oudere buurman van mij van 82 jaar lijdt aan symptomen waarvan hij vermoedt dat ze worden veroorzaakt door zijn medicatie voor een te hoge bloeddruk. Hij slikt dagelijks levothyroxine 150 mcg, aspirine 150 mcg, nifedipine 30 mg, alfuzocine 400 mcg en atenolol 12,5 mg. Hij is bij tijden verward, herkent mensen niet en zijn korte en lange geheugen functioneren wisselend. Hij denkt dat hij zich beter zal voelen als hij zijn medicatie enkele dagen zou kunnen stoppen. KUNNEN ZIJN HUIDIGE SYMPTOMEN EEN GEVOLG ZIJN OF VERSTERKT WORDEN DOOR ZIJN GENEESMIDDELENREGIME?- DM, York Op de eerste plaats, laat uw buurman niet op eigen houtje iets aan de therapie veranderen. Alle wijzigingen in zijn behandeling moeten onder leiding van een arts gebeuren.Niettemin is het zo dat hij een flinke potpourri aan geneesmiddelen neemt. Er is in de geneeskunde nog niet veel bekend over interactie tussen geneesmiddelen wanneer ze in dit soort combinaties worden voorgeschreven, hoewel van ieder geneesmiddel afzonderlijk de bijwerkingen wel degelijk vaststaan. Zijn reacties kunnen dus net zo goed het gevolg zijn van één bepaald geneesmiddel als van een onderlinge scheikundige reactie van twee of meer geneesmiddelen.BijwerkingenHet dagelijkse aspirientje werkt alleen bij een normale bloeddruk, zoals onlangs is vastgesteld. Mannen

Het volledige artikel lezen?

Als abonnee kunt u dit artikel gratis lezen door in te loggen op uw account. Nog geen abonnee? Sluit nu een abonnement af.

Log in Word Abonnee
Medisch Dossier

Medisch Dossier

Medisch Dossier is de Nederlandse uitgave van het Britse blad What Doctors Don’t Tell You (WDDTY), van de gezaghebbende medisch journaliste...

Meer over Medisch Dossier >